Książka Aleksandra Białeckiego pt. " Port Północny w Gdańsku"

Aktualności

Mamy zaszczyt poinformować, że w sklepach ukazała się książka Pana Aleksandra Białeckiego pt. „Port Północny w Gdańsku”.  Polbud-Pomorze Sp. z o.o. będąc jednym ze sponsorów przyczynił się do powstania tej jedynej w swoim rodzaju publikacji.  Książka ta stała się swoistym dokumentem opowiadającym o losach Portu od rozpoczęcia budowy (1968 r.) do  czasów współczesnych (2010 r.).

Autor jako były Dyrektor Naczelny tej budowy był świadkiem tworzenia się lokalnej historii. Książka powstała na podstawie zachowanych przez autora jego własnych historycznych notatek, zdjęć oraz dokumentów.

Historii tworzenia się i funkcjonowania Portu towarzyszy ciekawy obraz rozwoju powojennej gospodarki kraju, poprawy efektywności ekonomicznej transportu morskiego oraz rozwoju aglomeracji  gdańskiej.

W promocji książki, która odbyła się 1 września 2011 r. w Ratuszu Staromiejskim, uczestniczyła ponad setka osób, wśród nich wielu budowniczych tego wielkiego zadania inwestycyjnego wykonanego , co należy szczególnie podkreślić, przez polskich inżynierów.
 
Serdecznie zachęcamy do lektury oraz obejrzenia załączonej do publikacji płyty CD !

powrót